Faith in Nature

Do té doby, než se v naší rodině objevily nemoci, jsem vše brala jako samozřejmost. Veganství mi ukázalo, jaká ve skutečnosti jsem. Nezačala jsem měnit jen stravu, snažím se o celkovou změnu. Tak jako lidi zavírají oči před tím, že jejich flákot masa byl živý tvor, tak zavírají oči i před tím, že kosmetiku kterou denně využívají, musel výrobce nějak „odzkoušet“. Když se nad tím zamyslíme, opravdu se denně myjeme, malujeme apod. a je nám naprosto jedno, že ten výrobek způsoboval bolest? Je nám jedno, jaké látky obsahuje? Bylo mi to tak“jedno“, respektive jsem si říkala, že tohle přeci v 21. století už neexistuje a že v dnešní době jakýkoliv výrobek musí splňovat své normy, tak aby nebylo zdraví škodlivé. Ale řeknu Vám jednu novinku, ono to splňuje normy, ale jestli Vám pravidelné užívání způsobí nějaké problémy, to už nikoho netíží. Důležitý je byznys a to je to, oč tu běží. Proto po stravě byla kosmetika ten druhý bod, o který jsem se začala zajímat. Denně se člověk sprchuje, čistí zuby, maluje, maže krémy apod. a kůže je největší orgán lidského těla. Proto by nás mělo zajímat, co na něj aplikujeme. Téměř veškerá kosmetika, která je běžně dostupná v drogeriích je dle mého názoru směsice chemických látek, které sice kůži jako takové nijak neubližují, ale jsme si tím opravdu jistí? Je pravda, že nemám nastudováno složení všech značek a všech přípravků, ale upřímně už jen to, že v dnešní době stále testují své přípravky na zvířatech mě odrazuje. Přeci čistě nebo převážně rostlinné složení nemůže být škodlivé, pokud není člověk alergický na určitý druh bylinek apod.  Proto si vyhledávám přípravky, které jsou převážně rostlinného původu a které mají certifikát Leaping Bunny, jediný mezinárodní certifikát týkající se záruky o netestování na zvířatech!

Mezi mé oblíbené značky nyní patří Faith in Nature. Značka splňující certifikát, převážně obsahující látky z přírodních zdrojů a asi jedniná značka, která je i cenově dostupná.

Odzkoušela jsem už několik „vůní“ a jsem s nimi vysoce spokojená. Setkala jsem se tedy i s názory, že někomu nevyhovují, ale jak se říká, 100 lidí 100 chutí, tak i s tou kosmetikou je to stejné.

Určitě ale vyzkoušejte sami. Jejich melounový sprcháč, nebo sprcháč s vůní grapefruit & pomeranč nemají chybu. Jen prosím nezapomeňte, že jsou k vnějšímu používání 🙂

Komentáře